Czy instalacja audiowizualna to spore wyzwanie?

Czy instalacja audiowizualna to spore wyzwanie?

11 kwietnia 2015 Wyłączono przez Jack

Profesjonalne przygotowanie konferencji to będzie szereg najróżniejszych działań, którym niestety nie zawsze amatorzy potrafią podołać. Jeżeli starasz się zaprosić dużą ilość osób na takie spotkanie, to musisz oczywiście brać pod uwagę również komunikację hybrydową. Co to będzie oznaczać? W dzisiejszych czasach głównie stawia się na innowacyjne technologie, które perfekcyjnie będą się sprawdzały również w dobie pandemii. Trudno jest w zasadzie znaleźć dużą firmę, która nie wykorzystywałaby podczas konferencji komunikacji audiowizualnej. Dlatego trzeba zadbać o profesjonalne instalacje.

Jak powinna być zaplanowana instalacja AV?

Naturalnie błędne jest rozumowanie, że wszystko można zrobić samodzielnie. Niejednokrotnie też okazuje się, że co prawda masz w firmie jakiegoś informatyka albo innych specjalistów, którzy znają się na kwestiach technicznych, ale nie potrafią oni jednak dopasować wszystkich najważniejszych elementów, które będą związane z przygotowaniem instalacji audiowizualnej. A przecież podczas konferencji w perfekcyjny sposób musi być przekazywany dźwięk, a także obraz. Bez zwrócenia uwagi na te czynniki, spotkanie może się po prostu nie udać. Bardzo ważne będzie na przykład rozmieszczenie kolumn głośnikowych w ten sposób, aby głos był słyszalny we wszystkich częściach sali. Dotyczyć to będzie także uczestników zdalnych. To samo musi oczywiście dotyczyć wizualizacji, a także grafik, które są kluczowe podczas takich spotkań biznesowych. Kluczowe jest więc planowanie i wykonanie schematu.

Jak przygotować pomieszczenie do konferencji?

Przede wszystkim więc jeżeli chcesz zadbać o tego rodzaju systemy audiowizualne, to musisz się skoncentrować na wyborze właściwego pomieszczenia. Są sytuacje, gdy wystarczy tu tylko jakiś wyświetlacz, ale w innych okolicznościach niezbędne będą tak zwane ściany wideo, szczególnie wtedy, jeżeli pomieszczenie jest bardzo duże z uwagi na przybycie dużej ilości uczestników. Zawsze jednak instalacja AV musi być wykonana przez specjalistów, którzy mają odpowiednie uprawnienia.