Do czego wykorzystuje się projektowanie 3d?

Do czego wykorzystuje się projektowanie 3d?

13 marca 2009 Wyłączono przez Jack

W dzisiejszych czasach innowacyjne technologie oferowane przez różnego rodzaju firmy pozwalają praktycznie na nieograniczone realizowanie pomysłów klienta, który się do nich zgłasza. Dobrze dobrany zespół profesjonalistów, których zadaniem jest projektowanie 3d, pozwala na szybkie działanie w szybki, acz kreatywny sposób.

Produkcja części wymiennych

Najczęściej projektowanie modeli przestrzennych wykorzystuje się do wykonywania części do maszyn i sprzętów, na które klient nie chce czekać. Produkcja modelu przestrzennego trwa dosłownie kilka dni, dlatego wydaje się zdecydowanie lepszym pomysłem niż oczekiwanie na część, która pozwala na normalne funkcjonowanie firmy. Dedykowane rozwiązania pozwalają na sprawne wykonywanie modeli 3d, które są doskonale odwzorowanymi modelami, które uległy uszkodzeniu i wymagają natychmiastowej wymiany.

Projektowanie 3d a potrzeby klientów

Skanowanie 3d jest pierwszym krokiem do stworzenia potrzebnego klientowi elementu. Jeżeli zadaniem ma być jedynie powielenie lub stworzenie sprawnej części zamiennej, to praca projektanta kończy się właściwie na zeskanowaniu uszkodzonego modelu z pominięciem uszkodzeń i odtworzeniu go jako wiernej, sprawnej już kopii gotowej do montażu. Jeżeli jednak klientowi zależy na wprowadzeniu konkretnych zmian, to praca projektanta rozpoczyna się po zeskanowaniu i trwa do momentu otrzymania projektu właściwego wymaganiom klienta. Czasami są to drobne, kosmetyczne zmiany, a czasami stworzenie całkiem nowego produktu jedynie na podstawie tego, który został zeskanowany. Wszystko zależy od życzeń i budżetu klienta.