Do jakich zadań dedykowana jest armatka hukowa?

Do jakich zadań dedykowana jest armatka hukowa?

22 czerwca 2023 Wyłączono przez Jack

Zainteresowałeś się zakupem armatki hukowej? Nie wiesz, w jakich zadaniach sprawdzają się tego typu rozwiązania? Nasz tekst dostarczy Ci przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Armatka hukowa – co to takiego?

Armatka hukowa to produkt, który skutecznie odstrasza zwierzęta. Cechuje go wysoka jakość wykonania, jak również trwałość i odporność na wpływ wielu różnych czynników. Armatka hukowa świetnie sobie radzi z uszkodzeniami mechanicznymi, zmienną temperaturą, czy nawet z opadami deszczu i wieloma innymi czynnikami. Najczęściej do jej produkcji wykazuje się stal, która jest dodatkowo ocynkowana i pomalowana. Warto także wspomnieć, że najlepsze armatki hukowe pozbawione są elementów z tworzywa sztucznego, co wpływa też na czas ich przydatności.

Sama obsługa tego typu urządzeń również jest bardzo prosta i nie wymaga od nas dodatkowych umiejętności. Do jej zasilania potrzeba jest butla z gazem propan-butan, zaś uruchamianie odbywa się poprzez odkręcenie zaworu na butli. Strzał jest wyzwalany za pomocą iskry ze świecy, a jego częstotliwość jest regulowana w zakresie od około 2 do 30 minut. Głośność maksymalna armatki hukowej to około 120 decybeli. Ten parametr także można regulować poprzez wysunięcie lub wsunięcie teleskopowej lufy armatki.

Armatka hukowa – do jakich zadań ją stosować?

Armatka hukowa to innowacyjne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w wielu różnych zadaniach. Na pewno przyda się sadownikom, czy ogrodnikom, ponieważ potrafi odstraszyć wiele gatunków ptaków, w tym również szpaki. Armatka hukowa sprawdzi się jednakowo w sadach czereśniowych, jak i w wiśniowych. Do tego warto pomyśleć o jej wykorzystaniu na plantacjach borówek, truskawek, malin, czy innych owoców i warzyw, które są atakowane przez ptaki, zwłaszcza że armatka nie wyrządzi im żadnej krzywdy, tylko je odstraszy.

Jednak to nie wszystko, ponieważ armatka hukowa jest też bardzo przydatna dla rolników, ponieważ nie dość, że radzi sobie z ptakami, to również z dzikami, sarnami, czy z inną zwierzyną, która zagraża uprawom. Po tego typu urządzenia można też sięgać, gdy mamy własny staw i specjalizujemy się w hodowli ryb. Armatka po raz kolejny odstraszy ptaki i sprawi, że nasze ryby nie będą zagrożone. Poza tym może to być idealny wybór też na nasze działki rekreacyjne, które są odwiedzane przez dziką zwierzynę.

Największym problem mają osoby, które mieszkają w bliskim sąsiedztwie lasu, choć widać, że dzikie zwierzęta coraz chętniej pokazują się też w bardziej zaludnionych rejonach.