Jak przebrnąć przez pierwsze zakładanie soczewek?
22 czerwca 2023Zdecydowałeś się na noszenie soczewek kontaktowych? Nie wiesz, jak je zakładać? Liczysz na wskazówki, które ułatwią Ci pierwszą aplikację? Zajrzyj do naszego tekstu, ponieważ dostarczy Ci wielu przydatnych informacji!
Dlaczego akurat soczewki kontaktowe?
Wady wzroku można korygować z pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Choć noszenie okularów wydaje się prostsze, to widać, że coraz więcej osób decyduje się na soczewki. Wynika to z wielu różnych czynników, ale jednym z ważniejszych jest to, że soczewki nie są widoczne i nie wpływają na nasz wygląd zewnętrzny.
Co więcej, ich noszenie jest znacznie wygodniejsze, ponieważ nie uciskają głowy, ani też nie zsuwają się z nosa. Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że soczewki nie parują od zmiennych warunków pogodowych, więc zapewniają też większy komfort. Poza tym oferowane są nam w bardzo dobrych cenach, więc ich zakup wychodzi nam na korzyść.
Jak zakładać soczewki kontaktowe?
Aplikacja soczewek kontaktowych wymaga od nas znacznie więcej uwagi, niż przy zakładaniu okularów, więc lepiej od razu poświęcić na ten etap odpowiednią ilość uwagi. Co więcej, nie możemy zabrać się do tego z marszu, bo istotnym czynnikiem jest zachowanie odpowiedniej higieny. Kluczowe znaczenie ma tutaj dokładne umycie rąk, ponieważ to one będą miały kontakt z produktami, które zostaną umieszczone na narządzie wzroku.
Nie możemy sobie pozwolić na przeniesienie zanieczyszczeń, czy pyłków na soczewki, ponieważ nie dość, że możemy doprowadzić do dyskomfortu w czasie ich noszenia, ale również do stanów zapalnych, a tego przecież byśmy nie chcieli. Dlatego, gdy zabieramy się za zakładanie soczewek, to najpierw trzeba umyć ręce i to najlepiej z wykorzystaniem antybakteryjnego mydła w płynie, a następnie osuszyć je niestrzępiącym się ręcznik, by uniknąć pyłków. Tak przygotowani możemy wyciągnąć swoje soczewki. Najpierw zaczynamy od soczewki na prawe oko.
Umieszczamy ją na palcu wskazującym i sprawdzamy, jaki jest jej kształt. Jeśli przypomina miseczkę z idealnie półkulistymi brzegami, to możemy przejść do jej aplikacji. Jeśli krawędzie soczewki się wyginają, a jej kształt bardziej przypomina talerz, to najpierw ją trzeba odwrócić. Następnie ręką trzymającą soczewkę odsuwamy dolną część powieki, a następnie przykładamy soczewkę ją do oka.
Kierujemy wzrok do góry, umieszczamy soczewkę na narządzie wzroku, puszczamy powiekę i zamykamy oko. Po kilku sekundach ją otwieramy oko i jeśli nie poczujemy żadnego dyskomfortu, to przystępujemy do tych samych działań na drugim.
Więcej dowiesz się na Mojepierwszesoczewki.pl.