Trening EMS – nowoczesna metoda na pozbycie się tkanki tłuszczowej

Trening EMS – nowoczesna metoda na pozbycie się tkanki tłuszczowej

11 sierpnia 2015 Wyłączono przez Jack

Trening EMS to nowoczesna metoda treningowa, która staje się bardzo popularna w ostatnim czasie. Metoda elektrostymulacji mięśni pozwala na szybkie zgubienie niechcianej tkanki tłuszczowej. Trening EMS jest metodą polecaną szczególnie osobom, które nie mają zbyt dużo czasu, aby spędzać długie godziny na siłowni. Dzięki tej metodzie oszczędzimy sporo czasu, a oczekiwane efekty pojawią się w szybkim tempie.

Na czym polega trening EMS?

Trening EMS wykonuje się w specjalnie do tego celu stworzonym kombinezonie, który jest lekki i nie krępuje ruchów. Do kombinezonu przymocowane są elektrody, które przesyłają impulsy elektryczne, a te z kolei powodują skurcze mięśni. Trening odbywa się przy obecności doświadczonego specjalisty, który indywidualnie dobiera intensywność treningu. Taka elektrostymulacja mięśni pozwala na szybkie zgubienie tkanki tłuszczowej. Dodatkową zaletą jest wpływ na redukcję cellulitu i znaczne ujędrnienie skóry.

Trening EMS to ciekawe urozmaicenie dla wszystkich miłośników siłowni, ale nie tylko. Żeby rozpocząć ćwiczenia tą metodą nie trzeba być doświadczonym i mieć idealnej kondycji, jest to trening przeznaczony dla każdego. Trener zawsze dba o to, aby dostosować tempo i moc elektrod do indywidualnych preferencji. Dzięki ćwiczeniom w kombinezonie można osiągnąć efekty nawet dwa razy szybciej niż w przypadku standardowych treningów siłowych.

Trening EMS – korzyści dla zdrowia i lepsze samopoczucie

Warto korzystać z wszelkich dobrodziejstw, jakie dają nam nowe technologię, a to właśnie dzięki nim mógł powstać trening elektrostymulacyjny. Oprócz oczywistych korzyści, czyli szybkiego spalania tkanki tłuszczowej, ta metoda może również wpłynąć pozytywnie na inne aspekty naszego organizmu. Trening EMS wpływa na poprawę wydolności fizycznej, a tym samym działa prewencyjnie na choroby cywilizacyjne takie jak otyłość czy schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Dzięki elektrostymulacji zwiększamy również siłę mięśniową, przez co działają one sprawniej.