Co jest w stanie zapewnić medycyna estetyczna?

Co jest w stanie zapewnić medycyna estetyczna?

1 sierpnia 2015 Wyłączono przez Jack

Możliwości poprawienia wyglądu są coraz większe. Postęp, który notuje medycyna estetyczna, sprawia, że korzystać można z coraz szerszego zakresu zabiegów. Równocześnie w stosunku do chirurgii plastycznej oferuje mniej inwazyjne metody. Zabiegi wykonywane są w trybie ambulatoryjnym. Brak użycia skalpela sprawia, że pacjent nie musi przechodzić rekonwalescencji czy przebywać w szpitalu. Przy przeprowadzaniu zabiegów stosowane jest wyłącznie znieczulenie miejscowe. Stosowane są wyłącznie nacięcia i nakłucia. Ograniczony wpływ na organizm wynika także z tego, czym zajmuje się medycyna estetyczna. To zabiegi, które skupiają się na skórze i tkance podskórnej. Stosowane są także metody wspomagające zdolności samoregulacji organizmu w aspekcie między innymi poprawy równowagi hormonalnej.

Komu służy medycyna estetyczna?

Intensywnie rozwijająca się medycyna estetyczna jest w stanie zapewnić różne efekty. Obejmuje to między innymi te upiększające, korekcyjne, regeneracyjne, lecznicze. Zabiegi mające poprawić wygląd to między innymi powiększanie ust. Korygować można krzywiznę nosa czy redukować rozszerzone naczynka. Regeneracyjne zabiegi mają na celu odnowę skóry poprzez wykorzystanie takich zabiegów jak mezoterapia igłowa. W ramach medycyny estetycznej można również uzyskać możliwość leczenia nadpotliwości. Wiele metod zabiegowych jest w stanie zapewnić różne efekty. Dla przykładu zamykanie naczyń spełnia równocześnie funkcję leczniczą, jak i też korekcyjną.

Dla kogo medycyna estetyczna?

Zabiegi medycyny estetycznej nie są kierowane wyłącznie do osób, u których widać efekty procesu starzenia. To również wiele zabiegów, które są profilaktyczne, czyli mają na celu zachowanie młodego wyglądu. Dotyczy to nawet młodych ludzi. U nich stosowane są zabiegi, które mogą usunąć rozstępy czy blizny potrądzikowe. Natomiast leczenie realizowane u osób w starszym wieku opiera się na kompleksowym dopasowaniu terapii zabiegowej. Składająca się z kilku etapów, będzie w stanie zapewnić uzyskanie nie tylko widocznych, ale także trwalszych efektów.