Odnawianie asortymentu medycznego – czy to możliwe?

Odnawianie asortymentu medycznego – czy to możliwe?

12 czerwca 2015 Wyłączono przez Jack

Zawód lekarza nie jest lekkim kawałkiem chleba. Sama droga, która prowadzi do objęcia tego stanowiska jest zawiła i niezwykle ciężka. Przyjęcie ogromnej masy wiedzy i zaliczenie wszystkich egzaminów zdecydowanie jest wyzwaniem dla wybranych. Samo posługiwanie się narzędziami chirurgicznymi nie należy do najprostszych i wymaga wiele doświadczenia oraz wykonanych zabiegów.

 

W szpitalach i klinikach medycznych duże pokłady finansowe są pożytkowane na zakup nowego asortymentu medycznego oraz jego sterylizację i odnowę. Dbanie o czystość miejsca leczenia pacjentów oraz wszystkich instrumentów medycznych jest bardzo ważne, ponieważ decyduje o utrzymaniu zdrowia pacjentów bez żadnych powikłań.

Narzędzia chirurgiczne – na czym polega odnowa?

Nie jest tajemnicą, że wielokrotne używanie jakiegoś narzędzia powoduje jego zużywanie i niszczenie – często do tego stopnia, że nie nadaje się on do użytku i mocno odbiega jakością od stanu początkowego. Wiele sklepów medycznych oferuje taką usługę jak odnowa narzędzi chirurgicznych, która pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakupie nowych oraz dzięki niej szpitale generują mniej odpadów medycznych. Narzędzia chirurgiczne mogą się wyszczerbić, wgłębić, stracić ostrość, zmienić strukturę powierzchni, siłę zacisku etc. Proces odnawiania przywróci pierwotne funkcje narzędziu, przez co będzie ono tak samo sprawna jak na początku.

 

Wysokiej jakości sklepy medyczne oferują szerokie wachlarze usług odnowy narzędzi – poczynając od konserwacji, aż po dokładną regenerację zużytego narzędzia. Oczywiście cały proces jest podparty odpowiednią dokumentacją oraz późniejszym sterylnym opakowaniem i odesłaniem naprawionego narzędzia.

 

Jakie korzyści przynosi regeneracja narzędzi?

Regeneracja, czyli odnowa narzędzi chirurgicznych jest o wiele tańsza niż zakup nowych instrumentów medycznych. Cena regeneracji stanowi średnio około 10% całego narzędzia, co pozwala na zaoszczędzenie majątku szpitala czy kliniki. Dzięki odnowie można w łatwy i szybki sposób przywrócić sprawność wysłużonym narzędziom oraz cieszyć się długi czas jego użytkowaniem.