Dlaczego warto pracować nad emocjami?

Dlaczego warto pracować nad emocjami?

31 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jack

Dzisiejsze czasy wymagają od większości ludzi życia w ciągłym stresie i funkcjonowania pod presją społeczeństwa. Taka sytuacja sprawia, że coraz powszechniejsze stają się różnego rodzaju formy coachingu oraz rozwoju osobistego polegającego na pracy z emocjami. Piramida Diltsa jest jedną z metod, która jest powszechnie wykorzystywana w pracy z emocjami oraz uświadomieniem sobie pewnych postaw i uwarunkowań,  które mocno wpływają na codzienne funkcjonowanie człowieka. W praktyce okazuje się, że nawet pozornie proste nawyki oraz sytuacje z przeszłości potrafią bardzo mocno rzutować na codzienne funkcjonowanie, co ma bezpośredni wpływ na zachowanie człowieka w relacjach z innymi ludźmi. Przekłada się to bezpośrednio na różne sfery życia.

Piramida Diltsa – co daje świadoma praca nad sobą?

Dzięki wykorzystaniu piramidy Diltsa można bardzo skutecznie przyjrzeć się sobie pod wieloma względami. Zapoznanie się ze strukturą piramidy oraz umiejscowienie swoich postaw w poszczególnych jej aspektach sprawia, że człowiek jest w stanie bardziej świadomie przyglądać się swoim emocjom, przekonaniom, a przez to kreować swoją postawę wobec siebie samego oraz środowiska. W praktyce można to wykorzystać zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Autor wpisu: https://monikaapitz.pl/

Gdzie wykorzystać efekty pracy z emocjami?

Przepracowanie pewnych postaw, które ograniczają człowieka, pozwala na efektywniejsze wykonywanie swoich obowiązków zawodowych, a także wprowadzenie prawidłowych wzorców myślowych w życiu prywatnym. Głównie sprowadza się to do poprawy relacji z innymi ludźmi, a także do efektywniejszego zarządzania samym sobą oraz procesami, które dzieją się w życiu każdego człowieka na różnych płaszczyznach.