Soczewki jednodniowe i inne rodzaje – każdy znajdzie odpowiednie!

Soczewki jednodniowe i inne rodzaje – każdy znajdzie odpowiednie!

24 listopada 2020 Wyłączono przez Jack

Soczewki kontaktowe są idealne dla tych, którzy uważają okulary za kłopot. Jeśli też nie lubisz okularów, bo przecież mogą ześlizgnąć się z nosa, zaparować, zabrudzić i zgubić, ale nie wiesz, czy soczewki to coś dla Ciebie: jest rozwiązanie. Jednodniowe soczewki myday mogą Ci pomóc.

Kto przede wszystkim polubi soczewki zamiast okularów?

Osoby uprawiające sport często preferują soczewki kontaktowe, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko urazów podczas aktywności fizycznej, ponieważ w przeciwieństwie do okularów nie zsuwają się, nie przeszkadzają ani nie brudzą. Soczewki zapewniają również lepsze widzenie peryferyjne, ponieważ nie ma ramy, która zasłaniałaby jakąkolwiek część pola widzenia.

Zresztą, dzisiaj niemal każdy może nosić soczewki kontaktowe ze względu na szeroką gamę dostępnych opcji. Soczewki kontaktowe są wykonane z wielu różnych rodzajów tworzyw sztucznych, ale można je podzielić na dwie kategorie: miękkie lub sztywne przepuszczające gaz. Miękkie kontakty są łatwe do dostosowania i dość wygodne. Sztywne soczewki gazoprzepuszczalne potrzebują więcej czasu na przystosowanie się, ale są trwalsze i bardziej odporne na gromadzenie się osadów. W każdym razie bez względu na preferencje – każdy z nasz może znaleźć te, które będzie się mu lepiej nosić.

Soczewki myday i inne jednodniowe: jakie są ich zalety?

Miękkie soczewki jednorazowego użytku są podobne do soczewek konwencjonalnych. Różnica polega na tym, że użytkownik wyrzuca je i wymienia zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem noszenia. Soczewki jednorazowe zwykle odnoszą się do soczewek, które użytkownik wymienia po maksymalnie dwóch tygodniach użytkowania, w zależności od soczewki, ale zgodnie z zapowiedzią – są też takie opcje jednodniowe. Wszystko jest dopasowane do wygody i potrzeb każdego z użytkowników.

Nie ma osoby, która podejmując decyzję o tym, że chce nosić soczewki, nie mogłaby znaleźć tych idealnie dopasowanych do własnych potrzeb i stylu życia. Na koniec jeszcze jeden plus: soczewki jednorazowego użytku wystarczają tylko na jeden dzień, co eliminuje potrzebę stosowania roztworów czyszczących.