Jak zintegrować ze sobą nowe osoby?

Jak zintegrować ze sobą nowe osoby?

1 lutego 2022 Wyłączono przez Jack

Każdy człowiek w swoim życiu trafia do różnych środowisk i poznaje zupełnie nowych ludzi. Czy to w życiu biznesowym, czy w rekrutacji szkolnej trafiamy na zupełnie nowe osoby, z którymi staramy się nawiązać porozumienie. Niestety natura ludzka jest bardzo zróżnicowana i zawarcie relacji z innymi ludźmi może być problematyczne, szczególnie w dużej zbiorowości. Odpowiednia integracja powinna być dobrze zaplanowana, ponieważ może przełożyć się na późniejsze stosunki osób w zespole.

Dobra integracja to klucz do sukcesu!

Nie ciężko jest się domyślić, że dużo łatwiej pracuje się w zgranym zespole lub uczy się w dobrze dogadującej się klasie. Zawieranie znajomości lub posiadanie wokół siebie zaufanych osób, z którymi można w jakikolwiek sposób porozmawiać, jest bardzo ważne. Oznacza to, że dobra integracja na początku stanowi klucz do sukcesu, dlatego nie warto przed nią uciekać. Pracodawcy lub nauczyciele w szkole są bardzo kreatywni i wymyślają bardziej lub mniej trafne sposoby integracji zespołu. Nic jednak nie będzie tak dobrym czynnikiem spajającym osobowości jak wspólne wykonywanie różnych zadań czy rozwiązywanie problemów. Wybór miejsca na integrację powinien być poprzedzony wcześniejszymi rozmowami z integrowanymi oraz być adekwatnym do charakteru czynników, jakie łączą dane osoby.

Najlepsze miejsca na integrację

Wiele centrów rozrywki ma w swojej ofercie ciekawe pozycje, które mają za zadanie sprzyjać integracji grupy ludzi. Jednymi z najciekawszych miejsc przeznaczonych na integrację są labirynty, escape roomy czy parki rozrywkowo-sportowe. Oczywiście nie zawsze tego rodzaju integracja zdaje swój egzamin – w niektórych środowiskach lepszym rozwiązaniem będzie przykładowo pójście na wspólną kolację czy do pubu. W przypadku młodszych osób, przykładowo w szkole średniej, można pokusić się o wspólny wyjazd w ciekawe miejsca – wioski indiańskie, planetarium czy zwykłe kino. Do każdej grupy należy podejść indywidualnie, aby integracja miała sens!