Czy można wziąć pożyczkę ratalną przez Internet?

17 kwietnia 2011 Wyłączono przez Jack

Wielu Polaków korzysta z tak zwanych chwilówek, czyli krótkoterminowych pożyczek pozabankowych. Często jest to jedyny sposób na opłacenie nagłych wydatków, które zawsze pojawiają się niespodziewanie. Obecnie w ofercie pożyczkodawców coraz częściej znajduje się też tradycyjna pożyczka ratalna, której udziela się na dłuższy okres czasu. Taką pożyczkę można wziąć nawet na okres pięciu lat i pożyczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wniosek o pożyczkę online

Składając wniosek o udzielenie pożyczki przez Internet, można samodzielnie wybrać wysokość zobowiązania oraz wielkość poszczególnych rat. We wniosku konieczne jest podanie podstawowych danych osobowych i teleadresowych. Ponieważ pożyczka ratalna udzielona przez Internet przelewana jest na rachunek bankowy, każdy klient musi wskazać swój rachunek imienny. W ten sposób pożyczkodawca może też sprawdzić jego tożsamość i potwierdzić ją. Przy szybkiej pożyczce możecie skorzystać z kalkulatora pożyczki gotówkowej.

Wygoda i komfort

Pożyczki internetowe cieszą się ogromnym powodzeniem już od kilku lat. Wynika to przede wszystkim z ogromnej wygody, jaką zapewniają firmy pożyczkowe, kiedy oferują wnioskowanie online. Klient może to zrobić wygodnie we własnym domu i nie musi się z nikim spotykać, ani dopełniać żadnych innych formalności. Nie ma nawet potrzeby podpisywania umowy, ponieważ wystarczy potwierdzić chęć jej zawarcia poprzez kliknięcie. Cała obsługa zobowiązania również odbywa się w taki sposób. Dla wnioskodawców najważniejszym aspektem jest to, że nie muszą załatwiać zaświadczeń od pracodawcy o wysokości osiąganych dochodów i innej dokumentacji.