Czy stulejkę zawsze można skutecznie wyleczyć?

Czy stulejkę zawsze można skutecznie wyleczyć?

12 marca 2015 Wyłączono przez Jack

Rodzice, gdy na świat przychodzi dziecko i jest to chłopiec, bardzo często zwracają uwagę na to, czy występuje zwężenie napletka. Mniej więcej do 2 roku życia trudno jest to stwierdzić, ale lekarz po jakimś czasie może zdiagnozować, czy na przykład nie będzie występować właśnie stulejka. Czasami w takiej sytuacji rekomenduje się zabieg, aby usunąć tę dysfunkcję. Jest to konieczne do wykonania, aby umożliwiać w przyszłości prawidłowe funkcjonowanie. Warto jednak zwrócić uwagę, że problem taki może występować również u mężczyzn dorosłych, a nawet emerytów. Wiele osób jednak nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że występuje u nich taki problem.

Z jakiego powodu operacja stulejki jest niezbędna do wykonania?

Przede wszystkim należy zauważyć, że takie zwężenie napletka będzie uniemożliwiać jego swobodne zsuwanie z żołędzi członka. Może to więc jak łatwo się domyślić, uniemożliwiać odbywanie stosunków seksualnych w przypadku dorosłych mężczyzn. Problem ten jak pokazują badania statystyczne, występuje u chłopców, ale także dorosłych. Mówi się tu w zasadzie o każdym wieku i nie ma wiekowych rozgraniczeń. Najgorzej jednak gdy będą występować tutaj stany zapalne. Wówczas bardzo silnie będzie odczuwany dyskomfort. W takich okolicznościach interwencja chirurgiczna jest konieczna do wykonania. Wówczas też oczywiście można powrócić do normalnego funkcjonowania. Dodatkowo operacja stulejki gwarantuje zachowanie higieny. Niestety wciąż wiele osób obawia się takich zabiegów.

Dlaczego nie chodzimy do lekarzy z naszymi problemami?

Wielu panów też unika kontaktu z lekarzem z uwagi na różne przesądy kulturowe lub po prostu wstyd. Jest to jednak bardzo negatywne podejście, które może skutkować jeszcze większymi problemami zdrowotnymi. Dlatego też, jeżeli zauważamy jakieś niepokojące symptomy, to przede wszystkim trzeba natychmiast zgłosić się do lekarza, który skieruje nas do urologa lub chirurga. Bardzo krótkie oględziny wystarczą, aby stwierdzić, czy niezbędny jest zabieg.