Dlaczego warto pomyśleć o implantach zamiast klasycznych protez?

Dlaczego warto pomyśleć o implantach zamiast klasycznych protez?

11 października 2015 Wyłączono przez Jack

Utrata zębów wydaje się ogromnym problemem zdrowotnym, ale nowoczesne gabinety stomatologiczne potrafią pomóc pacjentowi, czy to przez wprowadzenie protez, czy bardziej zaawansowanych implantów. Implantologia to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii z ogromnym potencjałem nawet dla młodszych pacjentów z poważnymi ubytkami.

Dlaczego implantologia to krok w stronę przywrócenia właściwych funkcji jamy ustnej?

Implantologia stawia na naturalność i na przywrócenie prawidłowych funkcji żucia oraz wizualnych. Dlaczego nie można za bardzo zwlekać ze wstawieniem protezy lub implantu właśnie? Jeżeli pacjent zaczyna tracić zęby lub nawet jednego zęba zaczyna inaczej wyglądać. Cała szczęka zaczyna się przesuwać w celu wyrównania braku. Można spotkać wielu pacjentów z zapadniętymi policzkami, źle położonym językiem, z dodatkowymi bólami w okolicy żuchwy, z pogłębiającym się bruksizmem. Poza tym brak uzębienia skutkuje najczęściej szybszym psuciem pozostałych części jamy ustnej i ogromnymi trudnościami w codziennej pielęgnacji. Implantologia stosuje wiele metod, a sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym przy nieco większych uszkodzeniach. Jakość elementów do implantu potwierdza się i wykonuje w laboratorium. Niektóre gabinety stomatologiczne tworzą uzupełniania protetyczne we własnym zakresie, aby przyzwyczaić pacjenta do poważniejszych zmian.

Czy implanty przeszkadzają pacjentom?

Implanty porcelanowe, albo wykonane z nowoczesnych kompozytów naśladują budową prawdziwy ząb i w niczym nie przeszkadzają pacjentowi. Wręcz przeciwnie. Nie zmieniają wyglądu i nie wymagają tak intensywnej pielęgnacji. Rekonstrukcja zęba oznacza przywrócenie wszystkich naturalnych funkcji w jamie ustnej, a to unikalna zaleta, właściwie niezależnie od poświęconych pieniędzy. Implantologia przyjmuje wiele ciekawych form, ale wymaga indywidualnego podejścia, szczegółowej diagnostyki wad, wizualizacji potencjalnej rekonstrukcji. Decyzję o implantach pacjent podejmuje po uzyskaniu wyceny od wyspecjalizowanego stomatologa.