Jakie są najpopularniejsze dekoracje sal bankietowych?

Jakie są najpopularniejsze dekoracje sal bankietowych?

4 sierpnia 2022 Wyłączono przez Jack

Coraz więcej osób decyduje się na organizację rodzinnych przyjęć i spotkań ze znajomymi w restauracjach i salach bankietowych, które można wynająć, na przykład w popularnych hotelach i innych tego typu miejscach. Sala bankietowa jest zwykle bardzo eleganckim miejscem, które cechuje się klasycznym wystrojem, pasującym do różnych okoliczności. Można tam zorganizować wesele, komunię, okrągły jubileusz, urodziny, czy spotkanie integracyjne. Bardzo często można zdecydować się również na konkretne dekoracje, które stworzą niepowtarzalny wystrój. Jakie dekoracje najchętniej wybierają klienci takich miejsc?

Sala bankietowa i najpopularniejsze dekoracje

Jeśli sala sama w sobie jest ładna i elegancka, nie ma sensu przesadzać z dekoracjami. Zawsze w dobrym guście są kwiaty, które same w sobie stanowią piękną i estetyczną dekorację. Można zdecydować się na bukiety lub inne kompozycje. Wystarczy wybrać odpowiednią kolorystykę, do której będzie można dopasować pozostałe elementy. W zależności od sytuacji, dekorację stołów mogą stanowić również obrusy, bieżniki, serwety, czy winietki, dzięki którym każdy gość wie, gdzie zaplanowano jego miejsce. Sala bankietowa może zostać też udekorowana przy pomocy pięknej zastawy, oryginalnych kieliszków, wazonów, czy świeczników.

Czy warto zdecydować się na profesjonalnego dekoratora?

Bardzo często właściciele sali, która ma zostać wynajęta, sami oferują usługi dekoratorskie i dysponują różnego rodzaju materiałami. Jeśli nie ma takiej opcji, można skorzystać również z usług firmy zewnętrznej, a takich na rynku nie brakuje. Trzeba się jednak liczyć ze sporymi kosztami. Wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie dekoracji, na przykład na wesele, jednak nie jest to zadanie łatwe, a na pewno jest czasochłonne. Warto wszystko zaplanować znacznie wcześniej i dowiedzieć się, gdzie można wynająć poszczególne elementy lub kupić je w odpowiedniej cenie. W ten sposób można sporo zaoszczędzić.