Odpowiednie suplementy dla psiego seniora

Odpowiednie suplementy dla psiego seniora

18 czerwca 2014 Wyłączono przez Jack

Psy starzeją się podobnie jak ludzie i najczęściej borykają się one z bardzo podobnymi problemami do naszych. Psi seniorzy najczęściej cierpią z powodu bólu stawów, który uniemożliwia im prowadzenie dotychczasowego trybu życia. Ból jest tak silny, że pies nie chce już bawi się i biegać tak często, jak kiedyś. Oczywiście, taka zmiana następuje stopniowo i nigdy nie jest drastyczna. Obecnie dostępne są jednak różnego rodzaju suplementy dla zwierząt, które mogą okazać się tu bardzo pomocne. Preparat na stawy dla psa to absolutne minimum, na które warto zdecydować się, kiedy pupil zaczyna się robić osowiały.

Pomoc przy zwiększeniu ruchomości stawów.

Dobry preparat na stawy dla psa to środek, który przede wszystkim powinien powodować produkcję kolagenu i wzmacniać stawy. Dzięki temu, bardzo szybko odzyskują one swoją ruchomość. Oczywiście, przyjmując suplement nie można spodziewać się cudów, jednak zwierzę znacznie dłużej może czerpać prawdziwą radość z życia i biegać oraz bawić się.

Preparat na stawy dla psa oraz inne suplementy

Decydując się na podawanie psu suplementacji, warto skonsultować się z weterynarzem. Nie jest to konieczne, jednak można wykonać przedtem badania krwi psa i sprawdzić, czy nie ma on niedoborów niektórych witamin i minerałów. Wówczas lekarz może zaproponować preparat kompleksowy lub kilka innych. Ze starszym psem powinno się odwiedzać weterynarza przynajmniej raz do roku, ponieważ zmiany w jego przypadku zachodzą dość szybko i można im wówczas skutecznie zapobiegać.