Zachwycający ogród od ręki

Zachwycający ogród od ręki

10 listopada 2013 Wyłączono przez Jack

Przygotowanie ogrodu czy dowolnego innego projektu zazielenienia na zamkniętym obszarze, wymaga odpowiedniego planowania. Warto również, jeśli zamawiający konkretny projekt wskaże architektowi zieleni swoje preferowane duże rośliny i ulubione gatunki kwiatów czy krzewów, dzięki czemu przygotowany dla niego ogród będzie bardziej odpowiadał jego indywidualnym oczekiwaniom. Przede wszystkim jednak ogród musi być funkcjonalny, a to oznacza konieczność takiego rozmieszczania kolejnych roślin, aby nie ograniczały one widoczności pejzażu czy dostępu do środków odżywczych i słońca innym znajdującym się w pobliżu roślinom.

Rośliny gotowe do zasadzenia

Wiele osób wykonujących projekty ogrodnicze celowo decyduje się na droższe duże rośliny, czyli egzemplarze już odchowane i wyhodowane do odpowiednich rozmiarów. Najważniejsze zalety takiego wyboru to przede wszystkim:

  • pewność, że dana roślina jest wolna od szkodników, pasożytów czy różnych chorób;
  • brak ryzyka nie przyjęcia się w nowym miejscu;
  • bardzo silna i rozrośnięta kępa korzeniowa;
  • możliwość cieszenia się pełnowymiarowym i dojrzałym ogrodem natychmiast po oddaniu go do użytkowania.

Duże rośliny do wielkich projektów

Najczęściej po duże rośliny z uwagi na ich większe koszty oraz dodatkowe wymagania związane z transportem i sadzeniem sięgają inwestorzy przy realizowaniu największych projektów budowlanych czy deweloperskich. W ramach wykonywania modernizacji miejskich skwerów i parków czy podczas budowy nowoczesnego osiedla mieszkaniowego, odchowane i wyrośnięte krzewy oraz drzewa to najszybsza droga do uzyskania zachwycającego efektu końcowego w krótkim czasie.